Telegram Group Search
🤤 Які фактори роблять стартап привабливим (або ні) для інвестора

Цікавий погляд. Читати так: зелена шкала показує, наскільки наявність певного фактору збільшує fundability стартапа, червона - наскільки відсутність цього фактора її зменшує.

Стартап без технічного кофаундера - точно "ні". Стартап повторного успішного VC-backed фаундера - shut up and take my money.

Текст за лінком теж варто почитати.
Brodetskyi. Tech, VC, startups
🤤 Які фактори роблять стартап привабливим (або ні) для інвестора Цікавий погляд. Читати так: зелена шкала показує, наскільки наявність певного фактору збільшує fundability стартапа, червона - наскільки відсутність цього фактора її зменшує. Стартап без технічного…
🐣 Автор - колишній інвестор, а зараз наставник молодих VC - Charlie O'Donnell, Founder and GP at Brooklyn Bridge Ventures.

До речі, у нього є така табличка і про інвесторів-початківців (emerging managers).

Адже у венчурних інвесторів теж є свої інвестори (limited partners), серед яких вони фандрейзять. Тільки замість стартапу пітчать фонд: його команду, бачення, досвід, експертизу, доступ до кращих угод і так далі.
What a good seed pitch deck looks like
Molfar — якщо треба перевірити компанію, бекграунд людини, бізнес-партнера на зв'язки з росією, чи репутаційні ризики.

Це OSINTери, що пробивають дані будь-кого, аналізують ринки й загалом зробили 2500+ розслідувань за два останні роки. Molfar — найбільша агенція в ніші, мають потужний навчальний напрямок і відповідальну волонтерську позицію.

Тут безкоштовний базовий чекліст з алгоритмом пошуку даних: https://forms.gle/DQR54UFpf6DRoDS99

Тут бот для питань і допомоги: @eye_of_molfar_bot

Канал Molfar: @molfar_global

#промо (текст наданий)
💰 Цікава статистика про зарплати європейських фаундерів від фонду Creandum. З розбивкою по раундам фінансування, обсягу залучених інвестицій, географії, індустрії, позиції, розміру компанії і так далі. Дані в євро, до податків.
⚡️🍔 Стартап українських фаундерів поглинула американська публічна компанія

Стартап українських фаундерів Allset купила американська компанія Soundhound, повідомив CEO та засновник стартапу Стас Матвієнко.

• Allset розробляє платформу для оформлення замовлень з ресторанів — подібну до Uber Eats, але з фокусом на доставку власноруч (pick up).

• Фаундери Стас Матвієнко і Анна Поліщук з 2015 року розвивали стартап в США. Команда розробки знаходилась в Києві.

• Стартап залучив $26 млн інвестицій, в тому числі від американських фондів a16z, Greycroft, європейських EBRD, Inovo, Flashpoint, та українських SMRK і Flyer One Ventures. Востаннє раунд робили в липні 2021.

• Влітку 2022 року компанія звільнила 30% працівників. Тоді Allset працювала з 8000 ресторанів і мала 100 співробітників, зараз пишуть про 7000 ресторанів. Судячи з динаміки, це не був великий екзит. Проте угода сталась і значить обидві сторони побачили в ній win-win.

• Хто покупець? Компанія Soundhound розробляє AI-платформу голосових сервісів для різних індустрій: restaurants, automotive, smart devices, hospitality, contact centers. Soundhound займається speech recognition з 2005. Ще в середині 2010-х я користувався їхнім додатком для розпізнавання музики як альтернативою Shazam.

• Зараз компанія фокусується на створенні “voice commerce ecosystem”, яка зокрема дозволить ресторанам приймати замовлення від клієнтів голосом. Для цього і купили Allset: сервіс українців дає Soundhound доступ до 7000 ресторанів-партнерів.

• Soundhound має невелику як для публічної компанії капіталізацію в $1.3 млрд. На кінець 2023 компанія мала 260 працівників і річну виручку в $46 млн. Від часу виходу на біржу в квітні 2022 вартість акцій Soundhound знизилась на 40%, протягом останнього року — стабільна.

• Найцікавіше — оцінка! За моїми грубими підрахунками, порядок суми угоди не перевищує $35-40 млн.

• В лютому 2020 у Allset було 3000 ресторанів-партнерів і $2.5 млн місячного обороту, тобто $30 млн annualized revenue. Якщо зробити грубе припущення, що середній чек з ресторана-партнера лишився на рівні і виручка зросла пропорційно кількості партнерів (3000 -> 7000), станом на зараз аналогічна компанія мала б оборот порядка $70 млн. Застосувавши до цього мультиплікатор публічного DoorDash — 0.6x обороту (EV/ 2024F GMV), отримаємо оцінку компанії в $40 млн.

• Публічна компанія Olo — провайдер SaaS-рішень для ресторанів в США, в тому числі для доставки. Торгується з мультиплікатором 0.4-0.6x GMV. Має 81 000 ресторанів-партнерів і оцінку в $364 млн. Аналогічна компанія з 8000 партнерів і такою ж юніт-економікою і темпами зростання мала б оцінку $36 млн.

• Враховуючи негативну динаміку зростання Allset та інші оптимістичні припущення в калькуляціях, можна припустити, що реальна сума була нижчою.


• Ринок сервісів доставки пройшов через значну консолідацію за останні роки, добряче схуднувши після ковідного буму. Багато компаній були поглинуті конкурентами і в США, і в Європі (Grubhub, Postmates, Glovo) а деякі і закрились.

• В будь-якому випадку, це цікаве продовження історії Allset. Віддамо належне фаундерам — це один з перших українських стартапів, який вийшов на конкурентний ринок США і доволі непогано там рухався. Команда з 20 співробітників Allset включно з фаундерами приєднується до американської публічної компанії і буде працювати над vertical AI SaaS — а що може бути більш exciting зараз? Побажаємо їм успіхів у цьому.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🛢🌉
Forwarded from Бро
🥲
🌚
🦄 Дуже круті новини: Creatio, портфельна компанія Horizon Capital, стала єдинорогом, залучивши $200 млн за оцінкою $1.2 млрд. Раунд очолив топовий фонд Sapphire Ventures, який керує активами на $10 млрд, також долучились StepStone Group та поточні інвестори Volition Capital та Horizon Capital.

Якщо ви стежите за ринком tech інвестицій, то маєте розуміти, що це дуже потужна угода. Мало хто з великих SaaS-провайдерів може похвалитись такими показниками і залучати такі суми з такою оцінкою.

Creatio розробляє no-code платформу для автоматизації CRM and enterprise workflows, стабільно показує дивовижні темпи зростання — 50% рік до року, і має вражаючий retention. Дійсно виняткова компанія. Впевнений, що приклад її засновниці Катерини Костеревої надихне багатьох tech підприємців з України!

Почитати про угоду можна на TechСrunch, а трохи більше про історію компанії — на Forbes.
Brodetskyi. Tech, VC, startups
🦄 Дуже круті новини: Creatio, портфельна компанія Horizon Capital, стала єдинорогом, залучивши $200 млн за оцінкою $1.2 млрд. Раунд очолив топовий фонд Sapphire Ventures, який керує активами на $10 млрд, також долучились StepStone Group та поточні інвестори…
Окремо напишу про лід інвестора — фонд Sapphire Ventures. Це дуже солідний фонд з США. Починався як інвестиційне крило SaaS-гіганта SAP, з часом відділився. Інвестує в Enterprise SaaS на growth stage. З 140+ інвестицій має 30+ IPO та 40+ M&A. Серед інвестицій — такі успішні компанії як auth0, Box, DataRobot, DocuSign, LinkedIn, Monday, Square, Wise. Досвід роботи з багатомільярдними компаніями та їх масштабування у них величезний.

А ще вони пишуть гарні блоги з інсайтами ринку. Нещодавно публікував тут їх потужний Deep Dive Into the Generative AI App Infrastructure Stack. Сьогодні читав How Sales AI is Reinventing GTM — багато українських фаундерів зараз роблять sales AI copilots, треба орієнтуватись в темі. Писали і про climate tech, і про defense tech. Цікавий блог, рекомендую.

А ще Sapphire інвестують як LPs в венчурні фонди, і про це у них теж дуже змістовний блог, якщо вам цікава індустрія саме фондів. Його мені рекомендували американські інвестори, щоб краще розібратись в темі VC. Рекомендую і вам — OpenLP.
CB-Insights_Enterprise-AI-Roadmap.pdf
3.5 MB
📝 Гарний репорт про те, як enterprise клієнти купують/використовують GenAI рішення
AI-Ecosystem-of-Ukraine-by-AI-HOUSE-x-Roosh-ENG.pdf
14.5 MB
🧠 А ось гарний репорт про українську AI екосистему від AI House (@AIHOUSE) та Roosh. Багато даних зібрали, гарна робота.
Brodetskyi. Tech, VC, startups
AI-Ecosystem-of-Ukraine-by-AI-HOUSE-x-Roosh-ENG.pdf
🎤 Я також трішки долучився — ось мій коментар в розділі про інвестиції
2024/06/28 02:58:31
Back to Top
HTML Embed Code: