Більшість американських євреїв підтримують Байдена згідно з двох опитувань

Два нещодавніх опитування американських євреїв показують, що президент Байден і надалі має велику підтримку євреїв, і згідно з кожним опитуванням, понад 60% євреїв США, ймовірно, проголосують за чинного президента Демократичної партії, а не за колишнього президента Дональда Трампа.

Опитування Єврейського виборчого інституту 800 американських євреїв, проведене у квітні, але опубліковане недавно, та опитування Американського єврейського комітету 1001 єврея, проведене в березні та квітні та опубліковане минулого місяця, показали, що євреї більше підтримують Байдена, ніж Трампа.

Байден продемонстрував непохитну підтримку Ізраїлю з самого початку війни між Ізраїлем і ХАМАСом, постачаючи йому зброю і боєприпаси.
На Афоні виявили три невідомі раніше примірники Острозької Біблії

Директор Міжнародного інституту афонської спадщини Сергій Шумило виявив на Афоні три невідомі раніше примірники Острозької Біблії (1581 р.) — першого повного друкованого українського видання Біблії церковнослов'янською мовою.

Всього у світі на сьогодні відомо близько 350 збережених примірників Острозької Біблії. "Тепер до цього переліку додалися ще три раніше невідомі екземпляри. Судячи з маргінальних записів на стародруках, вони належали українським афонським ченцям кін. XVI - поч. XVII ст. (всі ці маргіналії (деякі з них дуже унікальні) потребують окремого дослідження)", — зазначив він.

Окрім трьох примірників Острозької Біблії, у цій же монастирській книгозбірні, зокрема, зберігаються наступні стародруки, видані в XVI - XVII стт. в Київській Митрополії: Євангеліє (Вільно, 1575); О єдиній істинній вірі (Острог, 1588); Аделцфотес (Львів, 1591); Слова Василія Великого, Острог, 1594 (3 примірники); Маргарит Златоустого, Острог, 1595 (2 примірники); Учительне Євангеліє (Крилос, 1606 – видання єп. Гедеона Балабана); Повчання св. Іоана Златоустого (Острог, 1607); Граматика Смотрицького (Ев'є, 1619); Вертоград душевний (Вільно, 1620) – 2 примірники.
Російська пропаганда вбачає у Іонафані нового Предстоятеля УПЦ МП

Засуджений в Україні за виправдання, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Росії проти України митрополит Тульчинський та Брацлавський Іонафан (Єлецьких) міг би стати новим Предстоятелем Української Православної Церкви замість Онуфрія (Березовського). Так вважає пропагандист Сергій Марков, повідомляє ТГ-канал Християни проти війни.

"Іонафан може стати головою відродженої Православної Церкви в Україні. Керівництво УПЦ зараз зазнає цькування та політичних репресій, але ніхто їх не захищає, бо вони прогнулися під сатанинським режимом і стали прославляти ЗСУ. А Іонафан не прогнувся. Пішов до в'язниці. І ось звільнено” — йдеться у його заяві.
Предстоятель Сербської Церкви привітав предстоятеля УПЦ

Предстоятель Сербської Православної Церкви, яка лояльна до Московського патріархату, патріарх Порфирій надіслав вітання митрополиту і очільнику УПЦ Онуфрію з днем Ангела.

«Дорогий брате і співслужителю у Христі, від імені всієї повноти Сербської Православної Церкви та від нашого особистого імені прийміть наші сердечні вітання з нагоди Вашого дня іменин, — йдеться у листі. — Незважаючи на численні труднощі, випробування та страждання, які зараз переживає Церква в Україні, Ви, як Добрий Пастир (Ін. 10, 14) Христа Спасителя, продовжуєте духовно єднати архіпастирів, пастирів, ченців і ввірений Вам народ».
Перша за 93 роки літургія в історичному храмі на Вінниччині

У день пам’яті прп.Онуфрія Великого, в Успенському храмі с.Озаринці, де в цей день відзначається освячення храму, була звершена перша за 93 роки Божественна літургія.

«У зв’язку з певними обставинами, громада храму була вимушена залишити свій попередній храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці та розпочати богослужбове життя в історичному Успенському храмі свого села, який був закритий радянською владою в 30-х роках ХХ століття», — пише Могилів-Подільська єпархія УПЦ.
У капличку на території військової частини в Чорткові передали з Ватикану мощі св. Юрія Переможця

Новозбудованій капличці на території військової частини в Чорткові 25 червня урочисто передали з Ватикану мощі св. Юрія Переможця.

Свідками цього дійства стали духовенство Греко-Католицької та Православної Церков, депутати обласної ради від Чортківщини, керівництво району та міста, а також військовослужбовці ЗСУ.

Перед особовим складом військового підрозділу було зачитано Єпископську грамоту з Апостольської Столиці – вічного міста Рима:

«Для новозбудованого храму святого Юрія Переможця на території військової частини в місті Чорткові Бучацької єпархії УГКЦ передаємо мощі з кістки святого Юрія Переможця на постійне перебування і для привселюдного вшанування та отримання обильних ласк Божих і потрібних земних благодатей за його заступництво…».
Внаслідок тиску Туреччини підпис Варфоломія було вилучено з декларації саміту в Швейцарії

Підпис Вселенського патріарха Варфоломія під декларацією українського мирного саміту в Швейцарії, що відбувся 15-16 червня, спричинив дипломатичний конфлікт з Туреччиною.

Анкара не визнає міжнародного статусу Константинопольського патріархату і вважає його внутрішньою турецькою інституцією. Турецький МЗС висловив протест організаторам саміту щодо участі патріарха та його підпису під декларацією.

Внаслідок тиску Туреччини підпис Варфоломія було вилучено з оновленого списку підписантів. Речник турецького МЗС Онджу Кечелі підтвердив, що після втручання міністерства швейцарська та українська влада оприлюднили оновлений список без підпису Патріархату.
Верховний суд Оклахоми визнав договір католицької чартерної школи неконституційним

Оклахомський Верховний Суд постановив, що контракт на створення католицької чартерної школи є неконституційним. Це рішення стосується першої в країні релігійної чартерної школи, яка мала фінансуватися державою. Генеральний прокурор Оклахоми Гентнер Драммонд аргументував, що створення такої школи порушує принципи відокремлення церкви від держави, закріплені в Конституції США та Конституції Оклахоми.

Школа Святого Ісидора Севільського мала стати віртуальною католицькою чартерною школою, фінансованою коштом платників податків США, що створювало б прецедент для релігійної освіти за державні кошти. Прокурор Драммонд підкреслив, що схвалення цієї школи створює “союз церкви і держави” і суперечить волі виборців Оклахоми, які раніше відхилили подібну конституційну поправку.
15 червня (28 червня) — день памʼяті благовірного князя Сербського Лазаря

Святий благовірний князь Сербський Лазар жив у XIV столітті, в той час, коли турки, завоювавши сусідні країни, готувалися напасти і на Сербію.

Святий Лазар виховувався при дворі святого короля Душана. Він був призначений правителем однієї із сербських областей. 1371 року святого Лазаря проголосили королем усієї Сербії, і він багато потрудився для полегшення становища країни. Святий утихомирив сусідніх князів, які кривдили і грабували сербське населення, дбав про християнську освіту народу, будував храми, підтримував монастирі та благодійні установи. 1380 року святий побудував монастир Рованицю. Окрім того, благовірний князь Лазар клопотав у Константинопольського патріарха про згоду на визнання архієпископа Сербського патріархом. Протягом десяти років його правління Сербія перебувала в спокої.

Потім почалася війна з турками. Під час Косовської битви поранений король був узятий у полон і за велінням султана Баязета 15 червня 1389 року усічений мечем. Тіло святого короля Лазаря було поховано в найближчій церкві.

1391 року нетлінні мощі святого було перенесено до Рованицького монастиря. У 1683 році його зруйновали турки, і мощі короля Лазаря були перенесені до монастиря Нова Рованиця на Фрузькій горі.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
У Грузії священник не дозволив жінці сховатися від смерчу через те, що вона була одягнена в шорти

Група туристів намагалася сховатися від торнадо в храмі Алаверді на сході країни. Священнослужитель категорично заборонив одній з туристів заходити в будівлю — йому не сподобалися її шорти.

"Торнадо наближався до нас, тому ми побігли до входу і тулилися в кутку, коли він проносився повз, перевертаючи машини, трощивши таблички і зриваючи дах церкви", — розповів гід групи.

Внаслідок смерчу був пошкоджений купол церкви Алаверді, викорчувані дерева і перекинуті автомобілі. Місцевий митрополит розповів, що також пошкоджено дзвіницю та інфраструктуру всередині монастиря. Даних про постраждалих серед людей немає.
П'ять постатей з Біблії, які, як доводить археологія, були реальними

Існування щонайменше 50 осіб, згаданих у священній книзі, було встановлено завдяки настінним малюнкам, написам на кам’яних плитах та іншим матеріальним доказам.

Однією з найбільш значущих знахідок стала плита з ім’ям Понтія Пилата, людини, яка засудила Ісуса до смерті зі страху втратити свою владу над євреями.

Римський лідер, який віддав наказ розіп’яти Ісуса, а потім умив руки перед натовпом, був реальною і добре задокументованою історичною постаттю. Понтій Пилат керував Кесарією, колись розташованою в Ізраїлі, з 26 по 36 рік нашої ери під владою імператора Тиберія.
Церковне керівництво УПЦ покарало священика, який п'яним на пляжі вигукував про русскій мір

Священик УПЦ Леонід Горщарук, настоятель храму Різдва Івана Хрестителя на території пансіонату «Шацькі озера», який ходив п'яним у громадському місці, отримав покарання від церковного керівництва.

Нагадаємо, протоєрей Леонід Горщарук осоромився через вживання алкоголю.

Як з'ясувалося, батюшки того дня святкували перемогу — релігійна громада на зборах вирішила залишитися в УПЦ і не переходити до ПЦУ. На радощах вони вирішили трохи розслабитись і напилися, а зранку отець Леонід пішов додому.

Священик УПЦ вирішив привернути до себе увагу у досить незвичний спосіб. Як стверджують очевидці, протоєрей Леонід нібито став викрикувати, що через три дні тут буде рускій мір. Люди, до яких адресувалися ці погрози, не стали дискутувати з крикуном, а просто викликали поліцію.
Святослав (Шевчук): Я — глава Церкви, але я з’явився в ТЦК, моя військово-облікова спеціальність — фельдшер

За словами Предстоятеля УГКЦ, усі Церкви в Україні одностайні в тому, що захищати свою Батьківщину — це не лише право, але й святий обов’язок. Щобільше, кожна Церква готова бути поруч з українськими військовими, відчуваючи необхідність надавати їм духовну опіку.

«Військове капеланство взагалі не потрібно в контексті мобілізації розглядати, бо це — наш обов’язок», — наголосив Блаженніший Святослав.

«Я — глава Церкви, але я з’явився в ТЦК, оновив свої дані, моя військово-облікова спеціальність — фельдшер. Я ще в радянській армії служив на посаді військового фельдшера», — розповів Блаженніший Святослав.
“Склалася виняткова ситуація”: отець Роман Грищук пояснив, куди “зник” Петрівський піст

“За новоюліанським календарем цьогоріч Трійця припадає на 23 червня. Оскільки свято Петра і Павла – вже 29 червня, то часу на піст немає. Петрівка цього року випадає не лише у нас, а і у всіх Церков, які перейшли на новоюліанський календар для нерухомих свят, а Пасхалію обчислюють за застарілими таблицями. Пасха обчислюється за місячним календарем. І в силу похибки, що додається, вийшла цього річ така пізня Пасха, а отже і теоретичний початок Петрівки”, – написав Грищук.

За його словами, тим, хто бажає поститися, ПЦУ пропонує обрати для цього інший період – після свята Петра і Павла.
Предстоятель відвідав відкриття виставки дитячих малюнків «Обличчя української мрії»

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній відвідав відкриття виставки дитячих малюнків «Обличчя української мрії», яка в цей день розпочалася на території Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря.

Предстоятель Православної Церкви України поспілкувався з організаторами заходу, вручив дітям подарунки та відповів на запитання журналісті, повідомляє сайт ПЦУ.

«Важливо і знаково, що дітки мріють жити у власному українському домі, мріють про перемогу добра і правди, перемогу України. Адже діти – це майбутнє нашої української нації, продовження буття нашого народу. Саме заради них українські воїни сьогодні самовіддано боронять нашу державу та свободу, яка є великим даром Божим», – зазначив Його Блаженство.
Тема захисту прав гомосексуалістів стає все менш популярною серед прихильників Республіканської партії США.

Прийняття і визнання прав геїв в американському суспільстві було однією з найстійкіших тенденцій у новітній політичній історії, коли підтримка одностатевих шлюбів поступово зростала з менш ніж 30 відсотків у середині 1990-х років до майже 70 відсотків сьогодні. Вона настільки сильна, що соціологи майже перестали про неї питати.

Однак з'являється все більше ознак того, що прогрес у цій сфері не просто зупинився, а навіть відкотився назад. Опитування "Gallup" – одне з останніх доказів цього. Підтримка одностатевих шлюбів серед республіканців впала з 55% у 2021 та 2022 роках до 49% у 2023 році та 46% цього року.

За той же період відсоток республіканців, які вважають одностатеві стосунки «морально прийнятними», знизився з 56% до 40%, цього разу на цілих 16%.
УПЦ скасували право користування земельною ділянкою у Тернополі, — рішення суду

Західний апеляційний господарський суд прийняв рішення заборонити Тернопільській єпархії УПЦ користуватися земельною ділянкою на вулиці Євгена Коновальця, 1 у Тернополі. На цьому місці розташований єдиний храм УПЦ в обласному центрі — кафедральний собор Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.

Депутати на сесії Тернопільської міської ради Тернопільській єпархії УПЦ заборонили користуватися земельною ділянкою на вулиці Коновальця, 1. Пояснюючи своє рішення, депутати наголошували на тому, що зараз в Україні триває війна, і дивно те, що досі в західній Україні діють храми УПЦ.
Суд продовжив нічний домашній арешт митрополиту Запорізькому УПЦ Луці

Солом'янський районний суд м. Києва 27 червня на місяць продовжив нічний домашній арешт митрополиту Запорізькому і Мелітопольському Луці (Коваленку).

Про ухвалене судом рішення митрополит Лука повідомив у своєму телеграм-каналі, передає "Православная жизнь". Висловлюючи віруючим подяку за молитви, він зазначив, що продовжить звершувати Богослужіння і закликав паству розділити з ним радість Євхаристичного спілкування.
2024/06/28 20:25:32
Back to Top
HTML Embed Code: