Telegram Group Search
Про батл Портников&Латиніна. І Фейгін — провідник.
Ніколи було писати про цей цирк, але з огляду на резонанс — кілька слів.

Дві позиції спочатку.

Латиніна — за імперії, бо на гора видавали багато чого: наукового, культурного тощо.
Портников — проти імперій, бо там хтось великий пригнічує когось меншого.

Латиніна, підготувавшись, робить перший хід і відразу конем: українці правили пізнім СРСР — весь брежнєвський склад Політбюро. Перераховує Андрія Кириленка, Володимира Семичасного, Підгорного, Гречка, Полянського тощо. І це правда — "застій" справа рук вихідців з України. Тому Україну — ніяк не можна назвати "колонією". А українців — жертвами, що роздмухувалося — до війни — ще з 1990-х (позиція професора Києво-Могилянки, доктора історичних наук Наталії Яковенко, це позиція, яка ніколи не "римувалась" з офіційною історичною доктриною України). То може все-таки партнери були?

На цю позицію одразу у Портникова один єдиний аргумент: усі, хто продовжив кар'єру в Москві — зрадники. Бо там уже була не потрібна українська мова. Ні, не партнери: «Москва завжди намагалася зґвалтувати Україну» (ні, зовсім не пропагандист, як він стверджував, а ще Портников часто посміхався на подібних репліках, чим дещо лякав, але на його високому рейтингу — це не позначилося).

Далі весь діалог був такий.
Латиніна: Брежнєв — зрадник? Гоголь — зрадник? …….- зрадник?
Портников ретельно просіював список. Політики — всі зрадники, бо відмовилися в Кремлі від "своєї украінської ідентичності", а в Гоголя — це трагедія ( навіщо Микола ще рвався до Пушкіна? Але є один аргумент: сюжети мог дать класні – К.Р.).

При цьому Портников заявив, що сам він зберігав свою українську ідентичність, коли "десятки років жив у Москві". Запитання із залу. Навіщо він там жив, якщо йому настільки огидна була і ця РФ та її столиця? Латиніна цього питання не задала, але Віталій все одно, ясно, викрутився б.

При цьому обидва про СРСР говорили, тільки як про РФ, Україну і Білорусію. А Узбекистан, Таджикистан тощо? Як було не відмовлятися від української ідентичності» , якщо інша частина Політбюро: Вірменія, Грузія тощо? Наполягали, до речі, на «радянський ідентичності» тоді.

З України та Росії Портников і Латиніна перемістилися в Європу, на щастя (занадто болюче обговорення на тлі війни) для аудиторії.

Латинініна: А Наполеон — зрадник Корсики?

Портников — підтвердив це (хоча не згадав факт, що своїх політикам місцевим той пропонував свої послуги — вони відкинули Бонапарта). Тепер цитую Віталія: "Воцаріння Наполеона позбавило корсиканський народ шансу на будівництво незалежної держави. Що тут хорошого?" Как я пойняв, це все що може сказати Портников про діяльність Наполеона.

Але найцікавіший момент дискусії, коли Віталій виявляв не свою українську ідентичність, а єврейську. При чому в найнесподіванішій формі. Цитую дослівно Портникова: "Я не поважаю фараонів, які моїх предків змушували будувати свої паршиві піраміди". Браво, Віталію! Ось це — по-справжньому несподіваний погляд на історію стародавнього Єгипту!
Тут суперечки точилися, здебільшого, що ж це були за дивні технології, вже ж не інопланетяни допомагали фараонам будувати піраміди? Але Портников роз'яснив, хто зробив ці "паршиві" споруди, якими, щоправда, наївні туристи досі захоплюються. Але даремно, мабуть, те ж в них «нічого хорошого»?

У результаті батлу всі троє з'ясували, що не всі з них євреї. І навіть тут — Латиніна — програла. Та вона ще й маленька порівняно з опонентом: Портников згадав, як бачив її дівчинкою, яку привела її мама на "Прес-клуб" Кіри Прошутинської на радянському ЦТ. Мовляв, вона і зараз — якась наївна дівчинка, а Портников — і тоді був досвідчений журналіст. Хоча, між нами, Юлія старша за Віталія на рік. Але хто рахує! Головне — перемогти в батлі!

Висновок: згоден із тими, хто був за батл - Портников&Арестович. Той як і Віталій теж має розвинену уяву. Саме за допомогою уяви, квітчастих фраз і закидів Віталій мав кращий вигляд, хоч набагато істеричніший за "нудну" Юлію, яка намагалася наївно чіплятися за деякі аргументи і факти.
Кого я вважаю кращим у цій дискусії, що зібрала мільйони переглядів?

Ви знаєте: Марка Фейгіна. Хоча я, прямо скажемо, не його шанувальник. Мені здається, він єдиний із трьох намагався дотримуватися хоч трохи здорового глузду. І на загальному фоні цього цирку — це було вже не мало.

///

Допис Кості Рильова
Channel photo updated
Ну шо ви тут? Все по футболу страждаєте? Марно. Грали як грали. Попереду ще дві гри, якщо робота над помилками буде зроблена, то щонайменше з групи маємо вийти. Ну й так — я особисто щиро щаслива, що люди знову масово сумують/радіють якимось суто цивільним життєвим штукам, бо повна зосередженість суто на війні то вже також ознака здвигу по фазі. Тож, життя завжди бере верх. Яке б воно не було (і яким би воно не здавалося нам) тут і зараз. На цій (типу) філософській ноті запрошую вас всіх в слідуючий день, адже він настане попри все! Що все ж таки не може не тішити
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Bonjour!
К нам на Лазурщину сегодня приедет Олимпийский огонь, планирую застать его на побережье по маршруту. Сезон стартовал, погоды стоят дивные и думать ни о чём плохом решительно не хочется, но голову в песок тоже не засунешь.
Прошедший саммит мира, инициированный Украиной — хорошая новость, позволившая немного смягчить серые краски наших политическо-военных будней. И то, что второй состоится вскоре, тоже обнадеживает. Чего не скажешь о вчерашней игре нашей сборной… Впрочем, время еще есть! И оно точно не для того, чтобы раскисать) Удачи всем нашим во всём
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Трохи величної історичності: як Олімпійський вогонь прибув на Лазурове узбережжя🩵

От вміють французи в красу та видовище!

Під водою вогонь за історію Олімпійських ігор побував вже не вперше (втретє, якщо більш точно: в Австралії та в Сочі), але настільки граційно та захоплююче це не було ніколи.

Олімпійська русалонька також привнесла атмосфери якогось ферітейла всьому цьому дійству🔥
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
📌Подробнее о французском образовании еще расскажу, это и интересно, и познавательно. И да — мне как человеку, не привыкшему ходить строем и имеющему на всё своё мнение, французская система очень импонирует. А наша система способна обеспечить государство не людьми думающими, а разве что хунвейбинами какими-то.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👀Мдээээ…
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Морить военнопленных голодом, превращая их в живых скелетов, российский пропагандист Дюков считает не только нормальным, но и поводом для шуток в стиле фашистов с экранов советского кино- он называет это "созданием условий для похудения"

Обыкновенный нацизм, это вот так.

В Бухенвальде и Освенциме не какие то инопланетяне работали, вот такие, как Дюков были, тоже шутили, что создают условия для высокой производительности труда, для научных прорывов, поставляя людей словно подопытных крыс доктору Менгеле.

Чем Дюков отличается от нацистов 80летней давности?

Да ничем.
📌Увидела у Ронина удивительное: мол, топы Укрэнерго напрацювалы в мае и июне на четверых сразу на 6 лямов больше (8,5 в сравнении с 2 за предыдущий март, при этом какая в этих 8,5 миллионах доля самого главы УЭ Кудрицкого они уточнять не стали. Хммм… Буквально пару мыслей на этот счет. Для начала скажу, что полностью разделяю мнение Кирилла: в военное время с зарплатами у фронтовиков в 3к уе прибашлиться такими суммами несколько неэтично, мягко говоря.

Ибо на фоне одного из главных по стране лозунгов «прикрути!» (выключи кондиционер, выкинь бойлер и далее по тексту), полной жопе в сфере энергетики, выросших в два раза тарифах и прочих пиздецах, все эти нули справедливо вызывают не только вопросы, но и вполне обоснованный народный гнев. И рано или поздно терпение лопнет. Оно и без того уже на грани.

И нет, речь не о том, что топы должны иметь зарплаты на уровне продавца в макдаке, речь о том, что государственные топы должны иметь чувство социальной солидарности и хотя бы минимальной эмпатии. Поэтому что бы это ни было: зарплата, премии, каникулы, отпускные, да что угодно — это какие-то абсолютно нереальные оторванные от действительности деньги для страны, находящейся в условиях войны за своё выживание.

Вообще, гос аппарату давно пора «выходить в поля», что называется. Быть поближе к людям. Почаще общаться с теми, за чьи налоги они живут. Узнать мнение этих людей по тем или иным вопросам. Потому что иногда складывается ощущение, что война отдельно, а некоторые наши чинуши — отдельно. Осторожно на виражах, посадка будет очень жёсткой.
🎨Один з моїх найулюбленіших музеїв Ніцци, Музей витончених мистецтв, цьогоріч обрав обличчям свого славʼянського тижня нашу неймовірну українку Марію Башкірцеву — дуже непересічну особистість, талановиту художницю та цікаву письменницю. Взагалі, про неї (як і про сам музей, що знаходиться у віллі княгині Єлизавети Кочубей — теж українки та полтавчанки, землячки Марії Башкірцевої), можна написати не одну захопливу книгу, бо історія їх просто вражаюча.

Наведу тільки декілька цікавих фактів. Марія Башкірцева народилася та провела дитинство в Полтавській губернії, в невеличкому селі Гавронці. Вона перша українка, чиї роботи придбав Лувр. Її знаменитими на весь світ «Щоденниками», які вона вела з 12 років, захоплювалося багато відомих людей, зокрема Маріна Цвєтаєва. Сторінки, сповнені дуже відвертих думок та вражень від публічних персон та мандрів світом, були переведені майже на всі мови Європи. Та деякі з них й досі представлені в різних музеях світу.

У каталозі до її посмертної виставки академік Франсуа Коппе, що познайомився з Марією Башкірцевою лиш кілька місяців перед тим, написав: «Я бачив її лише раз, впродовж години — і ніколи не забуду її». Ця фраза — одна з відомих характеристик художниці вустами сучасників, як і слова Гі де Мопасана на її могилі: «Це була єдина троянда в моєму житті, чий шлях я всіяв би трояндами, якби знав, що він буде таким яскравим і таким коротким!».

Про Кочубеїв в своїй поемі «Полтава» згадує Олександр Пушкін. Там він описує історичні події, що пояснюють найімовірнішу причину сварки між Кочубеєм та Мазепою, на якого згодом той доніс цареві — це кохання вже старого Мазепи до ще зовсім юної доньки Кочубея Мотрі. Попри велику різницю у віці, ніякої історії кохання між ними не могло бути з іншої причини — Мазепа був її хрещеним батьком. Коротше кажучи, все як люблять французи — повний шерше ля фамм)

До речі, якось гостюючи у батька на Полтавщині, Марія Башкірцева відвідала палац Кочубеїв у Диканьці — і зазначила у тому ж щоденнику, що «за красою парку, будівель Диканька може змагатися з віллами Боргезе і Доріа в Римі. Окрім непідробних і незамінних руїн, Диканька, мабуть, навіть багатша, це майже містечко... Шкода, що багато хто навіть не підозрює про існування цього міста» (1 жовтня 1876 року). Палац у Диканьці збудований наприкінці 18 століття італійським архітектором Джакомо Кваренгі, був зруйнований після Жовтневого перевороту 1917 року.

Ось такий непересічний український спадок має Ніцца, де, до речі, також жила та творила Марія Башкірцева. І де й досі представлені її роботи: як картини, зокрема й автопортрет, що буде у добірці фото тут в пості, так і деякі сторінки її Щоденника. Ще багато її культурного надбання представлено в Парижі, де вона також жила і згодом померла та була похована. На превеликий жаль, в Україні її робіт майже не залишилося. Щось було знищено під час війни, щось зникло. Маю надію, колись все це обовʼязково відтвориться у вигляді музею на рідних землях.
2024/06/24 12:12:43
Back to Top
HTML Embed Code: