Telegram Group Search
На Одещині ДБР завадило спробі переправити сотню ухилянтів через державний кордон

🔹 Працівники ДБР у взаємодії з СБУ та Держприкордонслужбою викрили на Одещині угрупування, яке організувало масштабну схему незаконного переправлення осіб через державний кордон України. До його складу входив правоохоронець.

🔹 Організував «бізнес» житель Одеської області у травні 2024 року. Він підшукував чоловіків, які хочуть незаконно виїхати з України через соцмережі та домовлявся про оплату. Чоловіків вивозили до держкордону, який вони надалі перетинали пішки.

🔹 Правоохоронець консультував водіїв, як об’їхати блокпости на шляху до кордону.

📆 21 червня 2024 року працівники ДБР задокументували спробу переправлення через державний кордон близько 100 осіб. Зокрема, було зупинено чотири мікроавтобуси з 47 чоловіками. Інші 53 не встигли дістатися «точки збору».

💵 За свої послуги ділки брали від 5 до $18 500 з людини, залежно від фінансових можливостей клієнта. Тільки на цій партії ухилянтів ділки розраховували заробити близько $1 млн.

❗️ Наразі учасників угрупування затримано. Організатору та правоохоронцю обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб з правом внесення застави: організатору – 13,6 млн грн, правоохоронцю – 3 млн грн.

📄 Всім затриманим ухилянтам старше 25 років виписано протоколи та доставлено до РТЦК.

Детальніше.
Державне бюро розслідувань pinned «На Одещині ДБР завадило спробі переправити сотню ухилянтів через державний кордон 🔹 Працівники ДБР у взаємодії з СБУ та Держприкордонслужбою викрили на Одещині угрупування, яке організувало масштабну схему незаконного переправлення осіб через державний кордон…»
На Прикарпатті ДБР повідомило про підозру посадовцю виправної колонії, який катував та принижував засуджених

🔹 Працівники ДБР повідомили про підозру працівнику оперативного відділу Коломийської виправної колонії.

🔹 Правоохоронець відповідав за оперативну ситуацію в колонії для запобігання можливим злочинам чи провокаціям. За оперативними даними, він нерідко застосовував силу аби дізнатись у засуджених ту чи іншу інформацію.

🔹 Зокрема, слідчі ДБР задокументували застосування сили та морального тиску щодо двох засуджених, яких він намагався схилити до співпраці. Працівник колонії хотів отримати інформацію про те, яким чином до колонії потрапляють наркотики.

🔹 Коли чоловіки відмовилися співпрацювати, правоохоронець почав завдавати їм ударів у різні частини тіла, супроводжуючи це нецензурною лайкою та погрозами. Катування і приниження тривали кілька годин.

Детальніше.
ДБР повідомило про підозру запорізькому ексвоєнкому, якого вже судять за корупційні схеми. Він залучав військовослужбовців до ремонту свого будинку

🔹 Працівники ДБР повідомили ще одну підозру ексначальнику Запорізького обласного ТЦК та СП, який залучав військових з районних військкоматів до будівельних робіт у власному будинку.

📆 Під час керування обласним військкоматом у 2023 році посадовець вирішив використати військовослужбовців для ремонту свого нового будинку. Підбирав фахівців під свої будівельні потреби серед працівників районних військкоматів.

🔹 Умовами виконання робіт був вільний графік відвідування служби зі збереженням повного грошового забезпечення. Посадовець незаконно видавав накази про відрядження військових до ЗОТЦК та СП і підписував документи про безпідставні нарахування та виплати.

🔹 Таким чином у лютому-липні 2023 року замість служби троє працівників запорізьких районних військкоматів виконували ремонтні роботи у будинку воєнкома. За цей час їм безпідставно було нараховано 266,4 тис. грн.

Детальніше.
Вітаємо з Днем Конституції України! 🇺🇦
ДБР передало АРМА завод родичів Медведчука та Козака вартістю 5 млн доларів

🔹 ДБР передало в управління Національному агентству з виявлення активів (АРМА) підприємство найближчих родичів підозрюваних у державній зраді екс-народних депутатів Віктора Медведчука та Тараса Козака вартістю $5 млн.

🔹 В управління держави перейде завод з виробництва цегли у Львівській області вартістю понад $5 млн, кінцевими власниками якого є рідні брати Медведчука та Козака.

🔹 Підприємство роками ухилялося від сплати податків, натомість прибутки йшли на фінансування збройної агресії росії проти України.

🔹 Нещодавно ДБР у взаємодії з СБУ повідомило про підозри фігурантам розслідування.

🔹 У державну власність також перейде інше майно підприємства: чотири позашляховики, два екскаватори, трактор, автонавантажувачі, земельні ділянки загальною площею понад 10 га, нежитлові приміщення площею понад 31 тис. квадратних метрів.

🔹 Нагадаємо, що у червні минулого року ДБР вже передало до ЗСУ арештований автопарк підприємства вартістю понад $1 млн.

🔹 Крім того, накладено арешт на майно братів Медведчука та Козака, яке фігуранти встигли переписати на найближчих родичів чи підставних осіб.

📆 Зокрема, у квітні 2022 року брат Тараса Козака, дізнавшись що ДБР проводить розслідування, уклав 30 договорів купівлі-продажу та чотири угоди дарування на майно вартістю 3,5 млн доларів США. На свою матір він переоформив 4 квартири у Києві, квартиру у Львові та будинок на Самбірщині, дві земельні ділянки площею майже 0,5 га.

🔹 Цивільна дружина брата Козака стала власницею двох квартир, двох паркінгів та нежитлового приміщення у Львові. Іще три будинки у Львові та три земельні ділянки перейшли у власність наближених осіб.

🔹 Триває процедура передачі до АРМА вказаного майна.

Детальніше.
ДБР передало до суду справу щодо озброєних зрадників з колишнього «Беркуту», які допомагали рф окупувати Крим

🔹 Працівники ДБР завершили розслідування відносно екскомандира взводу севастопольського «Беркуту» та 3 колишніх співробітників цього підрозділу, які втекли зі зброєю з материкової частини України. Надалі вони пішли на службу до окупанта, сприяючи йому захопити півострів.

🔹 Ця група зрадників упродовж 2013-2014 років разом зі співробітниками з інших підрозділів «Беркуту» брала участь у силовій протидії акціям протесту. Їхній колишній командир навіть вихвалявся у засобах масової інформації про участь в зачистці «Майдану».

🔹 Колишні правоохоронці охороняли Адміністрацію Президента України, для чого у ніч з 20 на 21 лютого 2014 року отримали 40 автоматів Калашникова.

🔹 Після втечі експрезидента та перемоги Революції Гідності підозрювані чітко зрозуміли, що настав час відповідати за вчинені злочини проти активістів, тому зі зброєю виїхали до Севастополя.

🔹 У АР Крим експравоохоронці перейшли на службу ворогові та сприяли росії в окупації півострова.

🔹 Вдягнуті в українську форму та з привласненою зброєю підозрювані чергували на штучно створених блок-постах усіх автошляхів, які вели з материкової частини до півострова.

🔹 Ексберкутівці без жодних повноважень доглядали транспортні засоби, перевіряли документи у громадян, які їхали на півострів. Вони не допускали міжнародних спостерігачів, журналістів, правоохоронців та військових, чим допомогли рф тимчасово окупувати територію АР Крим.

🔹 Зокрема, колишніми правоохоронцями на блок-постах було незаконно затримано активістів «Майдану» та журналістів, яких після знущань за їх патріотичні погляди та переконання, передано військовим рф. Ексберкутівцям вкрай не сподобалась наявність у дівчат українських прапорців та татуювання «Небесної сотні». Лише завдяки висвітленню цієї ситуації у ЗМІ полонених через декілька днів було звільнено.

🔹 За втілення планів агресора із захоплення частини суверенної території України підозрювані отримали посади в окупаційних органах влади та російське громадянство, у зв’язку з чим досудове розслідування відносно них здійснювалось за спеціальною (заочною) процедурою.

🔹 Також слідчим суддею відносно них обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, що дозволить затримати обвинувачених одразу після деокупації Збройними Силами України території АР Крим та міста Севастополя.

Детальніше.
За матеріалами ДБР суд призначив 15 років ув’язнення двом зрадникам, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 15 перебіжчикам

Цього тижня за матеріалами Бюро суд виніс вирок стосовно двох зрадників, завершено розслідування та направлено до суду матеріали щодо 14 перебіжчиків, про підозру повідомлено ще одній особі.

1️⃣ За матеріалами ДБР Біляївський районний суд Одеської області визнав винним у держзраді експравоохоронця з окупованого Генічеська на Херсонщині. Після захоплення міста у 2022 році чоловік отримав від окупантів посаду начальника дільничних інспекторів.

2️⃣ Також 15 років тюрми з конфіскацією майна отримав ексначальник сектору правоохоронного органу Старобільського району Луганської області з Біловодська, який добровільно вступив на «службу» до так званого Біловодського райвідділу внутрішніх справ мвс лнр.

3️⃣ Довічне ув’язнення загрожує колишній очільниці Генічеського райсуду, яка здала фсб дані колег та місцевих силовиків. Після захоплення частини Херсонської області суддя одразу пішла на співпрацю окупантами та почала здавати цінну інформацію ворожим спецслужбам.

4️⃣ Працівники ДБР завершили розслідування у справі експрацівниці оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС у Херсонській області, яка у захопленому місті влаштувалась на «службу» до агресорів.

5️⃣ За матеріалами ДБР судитимуть зрадника, який очолив окупаційну поліцію в Приморську Запорізької області. На співпрацю з окупантами експравоохоронець пішов ще на початку повномасштабного вторгнення і продовжує слугувати й зараз.

6️⃣ Скеровано до суду обвинувачення щодо екскерівника ДП «Скадовське досвідне лісомисливське господарство», який перейшов на бік ворога та на користь окупантів контролює лісове господарство на тимчасово окупованій території Херсонщини.

7️⃣ Перед судом постануть перебіжчики з «експертно-криміналістичного центру» з Херсону. Один з обвинувачуваних – колишній правоохоронець. Він влаштувався до фейкового криміналістичного центру окупантів та отримав посаду заступника начальника. Другий фігурант не маючи відповідного досвіду став працювати у криміналістичному центрі експертом по наркотичним речовинам.

8️⃣ Працівники ДБР завершили розслідування стосовно екскомандира корвету «Придніпров’я», який зрадив Україну. У 2014 році він відмовився передислоковуватися та продовжив службу у російському чорноморському флоті на посаді командира підводного човна «Колпино» 4 окремої бригади чорноморського флоту рф та воює проти України.

9️⃣ До суду направлені обвинувальні акти щодо двох співробітниць Державної міграційної служби із селища Мілове Луганської області, які залишилися на окупованій території та почали активно співпрацювати із загарбниками.

🔟 Також працівники ДБР завершили розслідування щодо працівниці правоохоронного органу за Сватівського району Луганщини, яка вирішила перейти на бік росіян та почала служити у місцевій окупаційній поліції.

1️⃣1️⃣ Завершено розслідування та направлені до суду обвинувачення щодо двох псевдосуддів «днр», які зараз займають посади «заступника голови донецького гарнізонного військового суду днр» та «судді верховного суду днр» на підставі наказу президента рф.

1️⃣2️⃣ Скеровано до суду обвинувальні акти щодо двох колишніх керівників одного з відділень пожежно-рятувальної частини міста Лиман у Донецькій області, які перейшли на «службу» до загарбників, а після звільнення втекли за окупантами.

1️⃣3️⃣ За колабораціонізм та дезертирство судитимуть прикордонника з Луганщини, який у 2022 році втік зі свого підрозділу та залишився у Старобільському районі під тимчасовою окупацією росіян та отримав посаду у «55 пожежно-рятувальної частини мнс лнр».

1️⃣4️⃣ Працівники ДБР заочно повідомили про підозру прикордоннику з Вовчанська, який після початку російського повномасштабного вторгнення до України перейшов до лав окупантів.

Детальніше.
За матеріалами ДБР суд повторно арештував корпоративні права 21 обласних та міських операторів газорозподільчих систем

🔹Державне бюро розслідувань продовжує системну роботу щодо захисту національної безпеки та безпеки критичної інфраструктури. Особлива увага приділяється недопущенню виникнення надзвичайних ситуацій або збоїв у постачанні природного газу.

🔹У травні 2022 року за матеріалами ДБР слідчий суддя Печерського суду Києва передав в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) арештовані приватні корпоративні права на 26 обласних та міських операторів газорозподільчих систем.

🔹Розпорядженням КМУ ці активи було передано в управління Акціонерного товариства «Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз».

🔹Проте, власники газорозподільчих систем оскаржили це рішення у судовому порядку. Тож за їх позовом Вищий антикорупційний суд 25 червня 2024 року скасував арешт корпоративних прав 21 оператора газорозподільчих систем.

🔹Вже 27 червня органом досудового розслідування забезпечено подання до Печерського районного суду м. Києва клопотання за підписом прокурора Офісу генерального прокурора щодо арешту цих корпоративних прав.

🔹Наступного дня отримано ухвалу слідчого судді щодо нового арешту операторів цих газорозподільчих систем. Для виконання рішення суду ухвалу відправили у депозитарну установу, в якій знаходяться цінні папери – акції цих комерційних структур.

Детальніше за посиланням
🔥 ТОП NEWS 🔥

Ще один тиждень невтомної боротьби залишається позаду. ДБР продовжує протидіяти злочинам, які послаблюють нашу економіку та обороноздатність. Сьогодні у «ТОП NEWS» ви дізнаєтеся:

🔴 Протиправне позбавлення волі військовослужбовця в Дніпрі. Народному депутату оголошено підозру.

🟠 Нелегальне переправлення через держкордон на Одещині. Організаторів затримано, «клієнтів» направлено в ТЦК.

🟡 Виправдовування збройної агресії рф. Працівниці регіональної міграційної служби відкрито просували наративи ворога.

Детальніше дивіться у відео ⬇️
За матеріалами ДБР судитимуть кіберзлочинця з Вінниці за викрадення даних з банківських карток іноземців

🔹 Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо кіберзлочинця з Вінниці, який ошукував іноземців та легалізовував доходи від нелегальних операцій.

🔹 Обвинувальний акт направлено до суду.

🔹 Свою діяльність зловмисник розпочав у 2017 році, він створював та збував шкідливе програмне забезпечення для однієї з операційних систем, що дозволяло викрадати персональні дані з мобільних пристроїв.

🔹 Згодом він почав займатися «фішингом», за допомогою фіктивних посилань та спеціальних сайтів викрадати банківські дані мешканців Канади та США. Викрадені дані він продавав за криптовалюту. За результатами розслідування встановлено, що йому вдалося викрасти та легалізувати на території України близько 3,5 млн грн.

🔹 Після розслідування справи іншими правоохоронними органами за рішенням процесуального керівника її передали до ДБР.

🔹 У лютому 2024 року кіберзлочинцю повідомили про підозру. Наразі арештовано елітний автомобіль чоловіка для подальшої спеціальної конфіскації.

🔹 Фігурант обвинувачується у створенні та розповсюдженні шкідливих програмних засобів, несанкціонованому втручанні в роботу електронно-обчислювальних машин, легалізації майна (ч. 1 ст. 361-1, ч. 2 ст. 361, ч. 1 ст. 209 КК України).

🔹 Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років з конфіскацією майна.

🔹 Процесуальне керівництво здійснює Вінницька обласна прокуратура.

👉 Детальніше за посиланням
Перед судом постане правоохоронець з Буковини, який організував нелегальний канал перетину держкордону

🔹 Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо правоохоронця з Буковини, який допомагав військовозобов’язаним чоловікам незаконно покинути Україну.

🔹 Обвинувальний акт направлено до суду.

🔹 Зловмисник пропонував охочим знайомим перевезти їх повз блокпости до кордону на власному автомобілі. Надалі, маючи інформацію про чергування і маршрути руху прикордонних нарядів, він пояснював чоловікам маршрут для пішого перетину кордону з Румунією.

🔹 З кожного бажаючого правоохоронець брав 6,5 тис. США.

🔹 У травні 2024 року працівники Бюро затримали правоохоронця «на гарячому» після отримання коштів від чергового охочого нелегально покинути країну. Наразі його відсторонено від займаної посади.

🔹 Він обвинувачується в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон (ч. 3 ст. 332 КК України).

🔹 Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 9 років з конфіскацією майна.

🔹 Процесуальне керівництво здійснює Чернівецька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

👉 Детальніше за посиланням
ДБР завершило розслідування щодо злочинної організації з-поміж працівників ТЦК, які створили масштабну схему ухилення від мобілізації

🔹 Працівниками ДБР завершили досудове розслідування масштабної схеми ухилення від мобілізації, в якій були залучені посадовці військкоматів Києва та області, та спільники з інших областей України.

🔹 Обвинувальний акт направлено до суду.

🔹 ДБР спільно з СБУ викрило цю схему наприкінці 2023 року.

🔹 Організував оборудку колишній начальник Київського обласного військового комісаріату, який вийшов на пенсію, проте зберіг необхідні зв’язки.

🔹 Він долучив до оборудок свого сина, колишню дружину, начальника третього відділу Бучанського РТЦК та СП, голову ВЛК Макарівського району, колишнього працівника Київського обласного військкомату, працівника правоохоронного органу та двох цивільних осіб.

🔹 Організатор чітко продумав структуру злочинного угруповання: одна частина відповідала за підбір клієнтів, інша – за незаконне оформлення документів. Представники обох «гілок» для конспірації між собою не перетиналися.

🔹 Під його контролем учасники злочинної організації вносили недостовірні дані до довідок ВЛК та військово-облікових документів про зняття чоловіків з обліку через непридатність до військової служби за станом здоров’я. Також учасники угруповання надавали «клієнтам» поради та вказівки щодо місць та способу перетину державного кордону.

🔹 Вартість «послуги» складала 6-10 тисяч доларів США з однієї особи залежно від стартового пакета документів. ДБР задокументовано 11 епізодів видачі підроблених документів.

🔹 Шестеро фігурантів оборудки обвинувачуються в участі в злочинній організації, сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон, пособництві в ухиленні від призову. Також троє з вказаних осіб додаткового обвинувачуються в одержанні неправомірної вигоди (ч.ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 32 ст. 336 КК України).

🔹 Ще двох учасників оборудки обвинувачують у підбуренні до вчинення кримінального правопорушення та участі у злочинній організації (ч. 4 ст. 27 ч. 2 ст. 255 КК України).

🔹 Справа щодо організатора схеми закрита у зв’язку з його смертю.

🔹 Розслідування щодо інших посадовців військкоматів, які могли брати участь у схемі, продовжується у межах іншого кримінального провадження.

🔹 Процесуальне керівництво здійснює Київська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону.

👉 Детальніше за посиланням
На Кіровоградщині ДБР викрило командира військової частини, який переплатив майже 12 млн грн на закупівлях

🔹 Працівники ДБР у співпраці з СБУ повідомили про підозру командиру однієї з військових частин на Кіровоградщині, який через недбалість допустив переплату майже 12 млн гривень при закупівлі паливних резервуарів.

🔹 На оголошених військовою частиною закупівлях подали заявки три учасники. Переможцем було обрано пропозицію від приватного підприємства з найменшою ціною.

🔹 Проте, після укладення договорів комерсанти у документації штучно завищили вартість продукції. Посадовець військової частини не перевірив зміну суми у договорі. Таким чином загальний розмір збитків державі сягнув майже 12 млн грн.

🔹 Наразі посадовцю повідомлено про підозру у недбалому ставленні до військової служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 425 КК України).

🔹 Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.

🔹 Досудове розслідування триває, вживаються заходи для відшкодування завданих державі збитків.

🔹 Санкція статті передбачає покарання до 8 років позбавлення волі.

🔹 Процесуальне керівництво здійснює Кіровоградська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону.

👉 Детальніше за посиланням
З початку повномасштабного вторгнення рф ДБР направило до суду майже 900 обвинувальних актів щодо злочинів проти нацбезпеки

🔹 Державне бюро розслідувань продовжує системну роботу з викриття державних зрадників та колаборантів. У межах відкритих кримінальних проваджень збираються докази та показання свідків, опрацьовуються інша інформація. На основі зібраних доказів особи, які зрадили Україну під час війни притягаються до відповідальності. За деякими кримінальними провадженнями суди вже призначили реальні терміни ув’язнення затриманим перебіжчикам.

🔹 Загалом від початку повномасштабного вторгнення ДБР завершило та продовжує розслідування 2 тис. 275 кримінальних проваджень щодо злочинів проти національної безпеки нашої держави.

🔹 Серед них:

▪️ 1 тис. 679 кримінальні провадження – за фактом державної зради (ст. 111 КК України),
▪️ 460 кримінальних проваджень – за фактом колабораційної діяльності (ст. 111-1 КК України),
▪️ 38 кримінальних проваджень – щодо пособників державі-агресору (ст. 111-2 КК України) та інші.

🔹 Наразі, за результатами проведення досудових розслідувань:

▪️ 1 тис. 146 особам повідомлено про підозру,
▪️ 537 осіб оголошено в розшук,
▪️ 1 тис. 316 осіб перевіряються на причетність до державної зради та колабораційної діяльності,
▪️ 894 обвинувальних акти направлено до суду.

👉 Детальніше за посиланням
🇺🇦 Вітаємо колег з професійним святом 🇺🇦
ДБР передало на потреби сил оборони вилучені на кордоні російські інструменти

🔹 Працівники ДБР спільно із Київською митницею запобігли нелегальному ввезенню на територію України 10 тонн товару, що належав компанії з російськими власниками.

🔹 Різноманітні інструменти на понад 4 млн гривень для обходу санкцій намагались поставити через треті країни, використовуючи фірми-прокладки.

🔹 Проте товар було вилучено та за ініціативи ДБР передано до однієї з бригад спецпризначення Нацгвардії для відновлення її ремонтної та логістичної бази, яка була втрачена підрозділом під час боїв за місто Маріуполь у 2022 році.

🔹 Товари вилучено у межах кримінального провадження за фактом пособництва країні-агресору (ч. 2 ст. 110-2 КК України).

🔹 Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років.

🔹 Слідство триває.

🔹 Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура.

👉 Детальніше за посиланням
ДБР завершило розслідування багатомільйонної оборудки зі землею Вишгородського району під Києвом

🔹 Працівники ДБР завершили досудове розслідування оборудки з землею у Вишгородському районі під Києвом вартістю понад 9 млн гривень.

🔹 Обвинувальний акт направлено до суду.

🔹 Мешканець Київської області, разом з братом – інженером-землевпорядником вирішили привласнити землі лісового фонду у мальовничому місці біля річки.

🔹 Інженер виготовив підроблені документи щодо переведення 1,3 га землі державного лісгоспу у приватну власність. Для цього ділки використали анкетні дані 15 підставних осіб. Зловмисникам допомагав державний реєстратор Відділу Державної реєстрації однієї з сільських рад. Завдяки йому брати отримали розпорядження районної держадміністрації та рішення сільської ради про передачу земельних ділянок у приватну власність.

🔹 У ході досудового розслідування накладено арешт на зазначені вище земельні ділянки та майно підозрюваних, загальна вартість яких складає понад 20 млн грн.

🔹 Вирішується питання щодо повернення земельних ділянок у власність держави.

🔹 Фігуранти справи обвинувачуються у шахрайстві, легалізації майна, підробленні та використанні підроблених документів у складі злочинної групи (ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 190, ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 209, ч.ч. 2, 4 ст. 358 КК України).

🔹 Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

🔹 Процесуальне керівництво здійснює Київська обласна прокуратура.

👉 Детальніше за посиланням
На Одещині ДБР викрило правоохоронця, який заробляв на переправлянні ухилянтів через кордон

🔹 Працівники ДБР спільно з СБУ та Держприкордонслужбою заблокували черговий канал переправлення військовозобов’язаних чоловіків до Молдови.

🔹 У лютому 2024 року заступник начальника відділу одного з правоохоронних органів організував канал переправлення військовозобов’язаних чоловіків поза пунктами пропуску. Він залучив трьох цивільних, які займались пошуком охочих за гроші незаконно покинути країну.

🔹 Сам посадовець планував маршрути та час перетину кордону поза межами пунктів пропуску та оминаючи прикордонні наряди. «Клієнтів» ділки вивозили з України власним транспортом. За свої послуги вони брали 6-10 тис. доларів США з особи.

🔹 За даними слідства, зловмисники встигли заробити щонайменше на 9 ухилянтах.

🔹 Правоохоронцю повідомлено про підозру в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України (ч. 3 ст. 332 КК України).

🔹 Санкція статті передбачає покарання до 9 років позбавлення волі.

🔹 Наразі ДБР встановлює повне коло причетних до оборудки осіб. Вирішується питання щодо повідомлення про підозру цивільним спільникам посадовця.

🔹 Процесуальне керівництво здійснює Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону.

👉 Детальніше за посиланням
На Донеччині судитимуть посадовців військової частини, які незаконно видавали «бойові» та понад 2 млн грн забрали собі

🔹 Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо командира однієї з військових частин Донеччини та його чотирьох підлеглих, які налагодили протиправний механізм фіктивної виплати «бойових».

🔹 Обвинувальний акт направлено до суду.

🔹 Вони розробили злочинну схему отримання частини з нарахованих «бойових» доплат військовим свого підрозділу. Підозрювані включили у списки для виплат військовослужбовців частини, які фактично не брали безпосередню участь у бойових діях та перебували за межами Донецької області.

🔹 Протягом 6 місяців десяти військовослужбовцям у різний період безпідставно нараховувалось по 100 тисяч гривень. Більшу частину коштів, начебто як благодійну допомогу для свого підрозділу, вони перераховували на вказаний командуванням картковий рахунок.

🔹 Так у період з березня по вересень 2022 року сума завданих державі збитків становила майже 3,5 млн грн, з яких 2 млн 64 тис. грн «отримали» командир частини та його спільники.

🔹 Працівники ДБР викрили злочинну схему, провели почеркознавчу, економічну та військову експертизи.

🔹 Командир військової частини та троє його підлеглих обвинувачуються у розтраті та заволодінні чужим майном, вчинених організованою групою шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).

🔹 Ще одна учасниця злочинної схеми обвинувачується у розтраті та заволодінні чужим майном, вчиненим організованою групою шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України)

🔹 Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

🔹 Процесуальне керівництво здійснює Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону.

👉 Детальніше за посиланням
2024/07/05 07:25:24
Back to Top
HTML Embed Code: